Özel günler için teraryum gönder En özel teraryumlar…

Hediye almak için çok uzun zaman düşünmeye gerek yok. Bir çiçekçiye uğrayıp ya da online sipariş özelliğini kullanıp teraryum gönder kategorisinden bir teraryum seçip beğenin ve sipariş verin. Teslim tarihini istediğiniz zamana ve saate ayarlayabilirsiniz üstelik. Minik sevimli bahçeler ülkemizde birkaç yıldır varlar ve çok poülerler. Nedeni her alanda her özel günde ayrı bir sevimli ve şık durmaları.

Teraryum modelleri uzun ömürlü, kalıcı, çeşitli kaktüs, sukulent, ağaç dalları, yosunlar ve değişik şık objelerle hazırlanmaktadır.

Gerek ofis masasında gerek se evin en sevdiğiniz köşesinde olsunlar her oda ve özel güne ait bir teraryum seçebilirsiniz. Eğer boş zamanınız varsa teraryumu kendiniz de yapabilirsiniz. Hediye olarak vermek istediğiniz kişinin özel gününe ya da kişiliğine, mesleğine gibi özel durumlardan yararlanarak tema oluşturmak çok kolay. Öğretmen, yeni anne, doktor, doğum günü, yılbaşı ve daha bir çok kategoride yapabilir ya da satın alabilirsiniz.

Son dönemin en popüler hediyeliklerinden biri teraryumlardır.

Anneler günü çok mu yakın ya da Sevgilinin doğum günü mü yaklaştı? Panik yok! teraryum gönder. Bunun için online çiçekçilerin indirimli fiyatlarından ve kampanyalarından yararlanmayı unutmayın.

Teraryum göndermeden önce bunları okumalısınız!

Eğer içerisinde canlı bitki olan teraryum gönderecekseniz ve bu kişi hastanedeyse kabul edip etmeyecekleri hakkında bilgi alın ya da yapay olanalrı tercih edin.

Sıra dışı ve kalıcı bir hediye düşünüyorsanız teraryum satın alabilirsiniz..

Canlı bitkiye sahip olan teraryumların içinde ne tür bitki olduğunu öğrenin ve bakımı hakkında bilgi edinin ki teraryum göndereceğiniz kişiye söyleyin ve teraryum birkaç gün içinde bozulmasın. Kuruyan ya da çürüyen bitki teraryum içerisinde koku yapabilir.

Bitki sevmeyen ya da alerjisi olan biri için yapay olanları tercih edin.

Eğer teraryumu siz yapacaksanız önce alışveriş yapın ve bunun için süs mazlemesi satan yerleri tercih edin.

Teraryumu online sipariş etmek

Sitenin güvenilir olduğundan emin olun.

Teraryumu alan kişiye camın kırık olup olmadığını ve bitkileri kontrol etmesini söyleyin

Kampanya ve indirimleri takip etmeyi unutmayın

Sipariş verirken zorlanırsanız müşteri danışmanından yardım alabilirsiniz.

Teraryum yapmaya karar verenler

Çok az malzeme kullanarak bir saatten daha kısa sürede teraryum yapabilirsiniz ve pahalı olması gerekmez. Paradan tasarruf etmek için, ucuz ama harika görünümlü cam kaplar, kavanozlar ve hatta japon balığı kaseleri bulabileceğiniz indirimli mağazalarda, bit pazarlarında veya konsinye dükkanlarında alışveriş yapın. Kullanacağınız teraryum bitkileri genellikle her biri yalnızca 5-10 tlye mal olan küçük ev bitkileridir, bu nedenle kavanozlarınızın boyutuna bağlı olarak tüm proje 40 tlnin altında yapılabilir. Teraryumlar, kendilerini bitkilere meydan okuyan insanlar için bile harika ve etkileyici hediyeler yapar. Sadece serbest olan bir teraryum sağlamak için bu öğretici izleyin.

Teraryum Nedir?

Teraryum, bitkiler için çoğunlukla kapalı bir kapalı ortam sağlayan bir cam kaptır. İçerideki bitkilerin bakımı için optimal olacak koşulların kontrolüne imkan tanır.

Bir teraryum yapmak için ihtiyacınız olacak:

teraryum
Üstü olan veya olmayan cam kaplar

Çakıl, deniz camı veya sahil taşları

Aktif kömür (kreş veya evcil hayvan malzemeleri satan bir mağazada bulunur)

Teraryum bitkileri

Steril çömlekçilik karışımı

Yosun ve diğer dekoratif öğeler (isteğe bağlı)

Teraryum bakımı

Teraryumunuzun bakımı kolaydır. Teraryumunuzun suya ihtiyacı olup olmadığını görmek için iki haftada bir kontrol edin. Kuru olup olmadığını görmek için toprağı hissedin ve varsa su ekleyin.

Teraryumunuz kapalıysa, havalandırmak için en az ayda bir kez üstünü çıkarın. Çok fazla yoğuşma görürseniz veya çok fazla su eklediyseniz, kuruyana kadar üstünü kapalı bırakın.

Sararma veya hasar belirtileri gösteren yaprakları çıkarın ve çok büyürlerse bitkileri budayın. Teraryumunuzu gübrelemeyin çünkü büyümeyi teşvik etmek istemezsiniz.

Teraryum modelleri uzun ömürlü, kalıcı, çeşitli kaktüs, sukulent, ağaç dalları, yosunlar ve değişik şık objelerle hazırlanmaktadır. 
Anneler günü, sevgilinin doğum gününde ya da iş terfii durumlarında hediye olarak verilebilir.
Teraryumunuzun bakımı kolaydır. Teraryumunuzun suya ihtiyacı olup olmadığını görmek için iki haftada bir kontrol edin. Kuru olup olmadığını görmek için toprağı hissedin ve varsa su ekleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir