Farklı görüntüsü ile Siyah gül Anlamı nedir?

Siyah gül , gül ailesi arasında gerçekte yoktur ama sukulent familyasında yer almaktadır. Bu güzel bitkiyi evinize getirmeye karar verdiyseniz, güzel etliğinize iyi bakmanızı sağlamak için bazı ipuçlarını öğrenmeniz gerekir. Her çiçeğin bir anlamı vardır, peki siyah gül anlamı nedir? Hadi beraber öğrenelim..

Kara güllerin içinde birçok anlamı vardır. Siyah gül aslında mor, kestane rengi veya kırmızının daha koyu bir tonudur. Ayrıca, siyah mürekkeple yerleştirilerek veya kontrollü koşullar altında bir gülü yakarak siyah görünmesi için boyalı beyaz bir gül de olabilir. Siyah gül aynı zamanda siyah güzellik, , bakara, siyah yeşim ve kara büyü olarak da adlandırılır.

Fransa kökenli olduğu da söylenilen siyah güller şu an için dünyada sadece ülkemizde, Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesinde doğal yollar ile yetişebiliyor.

Siyah gülün anlamı

Tibet’te siyah gülün var olduğuna inanılıyor ancak şimdiye kadar doğrulanmadı.

19. yüzyılda Çiçeklerin Diline veya çiçekçiliğe göre, siyah bir gül nefret, ölüm ve umutsuzluk anlamına gelir. Aynı zamanda, belirli durumlarda yeniden doğuşu veya iyiliğe veda anlamına da gelebilir. Doğada gerçek bir siyah gül bulmak imkansız olduğundan, bir ilişkide en üst düzeyde bağlılık ve ayrıcalık üzerinde durur. Gotik edebiyatta siyah gülden sonsuz sözler de görülebilir.

siyah gül buketi
siyah gül buketi

Video Oyunlarında Siyah Gül

Video oyununda, Fable, siyah gül, iki anti-kahraman arasındaki kötü sevgiyi temsil ediyor. Siyah güller, Elder Scrolls evrenindeki derin romantizmi ve vahşi güzelliği temsil eder. Zelda Efsanesindeki Büyük Peri Kılıcı siyah güllerle süslenmiştir.

Sanatta ve Edebiyatta Siyah Gül Anlamı

Kara gül, aşk ve romantizmle ilgili trajik çağrışımına rağmen, Nora Roberts, Christina Skye, Debra Mullins ve Harlequin gibi ünlü yazarların birçok romantik romanının başlıklarında kendine yer buluyor.

orjinal siyah gül
siyah gül neyi temsil eder?

Siyah Gül Bakımı

Siyah güllerin çoğu kuraklığa dayanıklı olsa da, onları büyüdükleri iklime göre sulamanız gerekir. Bu aynı zamanda bölgenizin nemine ve hava durumuna da bağlıdır. Örneğin, iklimin çok kuru olduğu bir yerde yaşıyorsanız, tombul siyah güllerinizi daha sık sulamanız gerekecektir.

Yaz aylarında, yoğun sıcağın olduğu zamanlarda, Aeonium Arboreum ‘Zwartkop’u yedi günde bir sulamanız gerekecektir. Bununla birlikte, hava soğuduğunda, özellikle bitkiyi dışarıya koyduğunuzda her 12 günde bir sulayın. Aksine yüksek nem oranına sahip bir yerde yaşıyorsanız, onları çok fazla sulamanıza gerek kalmayacaktır.

Benzer şekilde, iç mekanlarda yüksek nem seviyelerine sahip olduğunuzda, siyah gülün su gereksinimleri farklı olacaktır. Kış aylarında, çoğunlukla yağmur suyuna güvenmek ve siyah gülleri daha sık sulamaktan kaçınmak daha iyidir. Bununla birlikte, bölgenize kış aylarında yağmur yağmazsa, siyah gülü üç haftada bir sulayın.

 

 

Fransa kökenli olduğu da söylenilen siyah güller şu an için dünyada sadece ülkemizde, Şanlıurfa ilinin Halfeti ilçesinde doğal yollar ile yetişebiliyor.
Siyah güllerin çoğu kuraklığa dayanıklı olsa da, onları büyüdükleri iklime göre sulamanız gerekir. Bu aynı zamanda bölgenizin nemine ve hava durumuna da bağlıdır. Örneğin, iklimin çok kuru olduğu bir yerde yaşıyorsanız, tombul siyah güllerinizi daha sık sulamanız gerekecektir.
Yüzyılda Çiçeklerin Diline veya çiçekçiliğe göre, siyah bir gül nefret, ölüm ve umutsuzluk anlamına gelir. Aynı zamanda, belirli durumlarda yeniden doğuşu veya iyiliğe veda anlamına da gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir