Dünyanın en güzel çiçekleri hangileridir?

Dünyanın en güzel çiçeği sizce hangisi? Doğa bizi çoğu zaman gerçek harikalarla şaşırtır. Herkesi şaşkınlıktan suskun bırakabilecek çiçekler var. Bu yazıda, korunmuş çiçek ve bitkilerin önde gelen üreticisi olan bir uzmandan dünyanın en güzel çiçeklerinden bazılarını  aşağıdaki listede göstereceğiz : güller, ortancalar, kanayan kalpler, kiraz çiçekleri, orkideler, laleler, şakayıklar, zambaklar, frezyalar, nilüfer çiçekleri, yumrular, yıldız çiçekleri, krizantemler, karanfiller ve sabah zaferleri.

En güzel çiçek hangisi mi? Bu cevaplaması çok zor bir soru. Çünkü  fazla var.

Bahçe kraliçesi gül

En güzel çiçekler listesinde birinci sırada her zaman gül yer alır. Bahçe kraliçesi diye de adlandırılır. Dünya çapında en popüler çiçeklerden biridir ve farklı boyut ve renklerde gelir. Ayrıca, dünya çapında çok yaygındır. Bu çiçekler, dekorasyon etkinliklerinde, parfüm yapımında ve çok daha fazlasında çok işe yarıyor!

İkinci sırada dünyanın en güzel çiçeği olarak ortanca yer alıyor. İnkar edilemez güzelliğe sahiptir ve genellikle dekorasyonda kullanılır. Ayrıca ortanca , bol miktarda hacim ve doku sağladığı için buketler oluşturmak için ideal bir çiçektir .

Kiraz çiçeği resmi çiçek olmasa da Japon kültürünün en önemli çiçeklerinden biridir . Bu çiçeği üreten ağaçlar sakura olarak bilinir . Önceki çiçekler gibi, kiraz çiçeği de doğal olarak farklı renklerde bulunabilir, ancak en yaygın renkleri pembe ve beyazdır.

Bütün çiçekler güzeldir ve hayatımızın birçok alanında yer alırlar.Doğum günleri, cenazeler, düğün, mezuniyet vb..

çiçekler hakkında detaylar
dünyanın en güzel çiçekleri hangileridir?

Orkide her zaman en güzel çiçekler arasında

Orkide  güzel bir çiçektir sıklıkla dekorasyonunda kullanılan ve aynı zamanda hediye olarak verilen çiçek türüdür. Yapraklarının şekliyle kolayca tanımlanabilen sıra dışı bir çiçektir. Yaklaşık 25.000 farklı tür vardır ve çöl ve kutup iklimleri dışında dünyanın her yerinde bulunurlar.

Lale,Türkiye’nin sembolüdür. Dahası, Türkiye”laleler ülkesi” olarak bilinir. Neredeyse mükemmel simetriye sahip bir çiçektir. Bu çiçekler aynı zamanda neşeyi, sevgiyi ve baharın gelişini sembolize ediyor, ancak renk çeşitliliği çiçek yelpazesinin önemini geniş ölçüde oluşturuyor.

Şakayık, Avrupa, Çin ve Kuzey Amerika’da çok yaygın çiçeklerdir . Neredeyse 40 farklı şakayık türü vardır. O kadar güzeller ki, genellikle buketlerde tek başlarına kullanılırlar. Bahsettiğimiz diğer çiçekler gibi, şakayıkların çeşitli renkleri vardır: pembe, beyaz, fuşya vb.

Zambak, diğer yerlerin yanı sıra Avrupa’dan Japonya’ya, Kanada’ya, Filipinler’e ve ABD’ye kadar dünyanın her yerinde bulunabilen güzel bir çiçektir. Renklerle ilgili olarak, birçok renkte bulunabilir, ancak en yaygın renk beyaz.

Frezya , özellikle Cape Town’da (Güney Afrika) Afrika’ya özgü güzel bir çiçektir . Bu popüler Afrika çiçeğinin birkaç türü vardır, yaklaşık 14. Frezyanın temel özelliklerinden biri, kırmızı ve sarı gibi renklerinin canlılığı ve dayanıklılığıdır.

Lotus çiçeği aynı zamanda “Nil çiçeği” olarak da bilinir. Esasen sucul bir çiçek olduğu için dünya çapında meşhur olan olağanüstü bir çiçektir. Bu sevimli çiçeğin en ilginç detayı, yüzyıllar sonra filizlenebilen tohumlarının ömrüdür.

Dünya üzerinde milyonu aşkın çiçek çeşidi bulunmaktadır. Ancak iş tercih edilen çiçeğe geldiği zaman rakam aralığı düşmektedir.

orkide çiçekler ne anlama gelir?
orkide çiçekleri nasıl bakılır

Ay çiçekleri en güzel çiçek listesinde ilk yirmide

Ayçiçekleri dünya çapında son derece iyi bilinmektedir.Çekirdeği ve güneşe dönmesiyle ünlü olan bu güzel çiçek türünün yanında geçenler fotoğraf çekilmeden edemezler. Papatyalar, dünyanın en güzel çiçeklerinden bir diğeridir. Dünyada birçok papatya türü vardır . Bu çiçek ailesi, narin yapraklarla çevrili sarı bir merkez ile karakterizedir. Manolya, yumuşak renkleri ve iri, sevimli yaprakları nedeniyle dikkat çekicidir. Güzelliğinden dolayı dünyanın en ünlü çiçeklerinden biridir. Genellikle dekorasyon, buketler, hediyeler vb. Nergis, Narcissus çiçeğinin ortak adıdır . Akdeniz’e özgü çok güzel bir çiçektir, ancak Orta Asya’da diğer Nergis türlerini bulmak da mümkündür.

 

 

Dünyanın en güzel kokan çiçeklerinden bazıları şunlar güller, ortancalar, kanayan kalpler, kiraz çiçekleri, orkideler, laleler, şakayıklar, zambaklar, frezyalar, nilüfer çiçekleri, yumrular, yıldız çiçekleri, krizantemler, karanfiller ve sabah zaferleri.
En güzel çiçekler listesinde birinci sırada her zaman gül yer alır. Bahçe kraliçesi diye de adlandırılır. Dünya çapında en popüler çiçeklerden biridir ve farklı boyut ve renklerde gelir.
Bütün çiçekler güzeldir ve hayatımızın birçok alanında yer alırlar.Doğum günleri, cenazeler, düğün, mezuniyet vb.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir