Bonsai çiçeği hediye etmek…Bonsai Çiçeği Hakkında…

Ağacınızı birine hediye ederken anlamını öğrenmek isteyebilirsiniz. Her çiçeğin bir anlamı olduğu gibi bonsai anlamları da çok önemlidir. Genel olarak, bonsai’miz uyum, barış, bir düşünce düzeni, denge ve doğada iyi olan her şeyi sembolize eder. Birine bonsai çiçeği hediye etmek artık çok kolay. Bakımları hakkında birkaç ip ucu elde edince herkes hobi sahibi olabilir.

Bonsai çiçeği, Çiçek buketi, orkide, gül  gibi klasik hediyelerin dışında bir şeyler arayanların tercihi olabilir. Farklı bir şeyi belirtmek için bonsai çeşitlerinin Bonsai önemini kategorize ettik. Bu nedenle, bu güzel ve sanatsal ağaçlar, arkadaşlar ve aile için harika hediyeler.Bonsailer Ilıman iklimlerde yetişen evlerin, ofislerin ve iç mekânların en güzel çiçeklerindendir.

Bonsai çiçeği bakımı

Sulama, bonsai’ye bakmanın en önemli kısmıdır . Farklı türlerin farklı miktarlarda suya ihtiyacı vardır. Bununla birlikte, pratik bir kural, ağacın hiçbir zaman tamamen kurumadığı fikrini takip etmektir. Bunu test etmenin kolay bir yolu, nem seviyesini değerlendirmek için toprağa bir kesme çubuğu sokmaktır. Genel olarak fikir, yüzey toprağı kuru göründüğünde ağaçları sulamanız gerektiğidir.

Sulama

Bonsaileri sulamada otomatikleştirilmiş bir program izlememek akıllıca olacaktır. Kışın yaprak dökmeyen bitkilerin haftada bir kez sulanması gerekirken, yazın her gün sulanması gerekir. Bonsai ağaçları çok daha az toprakta yetiştiği için sulama özel olarak tamamlanmalıdır .

Ağacınızın ne zaman sulanması gerektiğini duyu organlarınızı kullanarak belirleyebilirsiniz – yaprakları gözlemleyerek, işaret parmağınızı kullanarak yüzeyin hemen altındaki toprağı test ederek veya sadece saksının ağırlığını hissederek – aralarında göreceli bir fark olacaktır. kuru bir ağaç ve iyi sulanmış bir ağaç).

Su seviyelerini değerlendirme süreci, nem ölçer denen şey kullanılarak daha hassas hale getirilebilir. İşleyiş şekli çok basit – iğneyi toprağa soktuğunuzda hareket etme şekli size sulama zamanının gelip gelmediğini söyleyecektir.

Kökleri iyi ayarlarsanız agaçta ona göre güzel bir gelişim sağlayacaktır. İmkanınız oldukça Bonsailer için üretilmiş özel bitki besinleri kullanınız.

Bonsai Çiçeği Budama

Yeni satın alınmış bir bonsai’yi budamanıza gerek yok . Kırpmanın ve budamanın ana amacı , bonsai’yi beğeninize göre çekici bir form haline getirmektir. İkincil bir hedef, zeminin üzerindeki büyümeyi azaltmaktır, böylece yüzey üzerindeki büyüme ile yüzeyin altındaki büyüme, yani kök büyümesi arasında bir denge olacaktır.

Şekillendirme süreci ağaç gençken başlar. Kırpma, keskin makas veya makaslar kullanılarak gerçekleştirilir. Geleneksel olarak bonsai ağaçlarıyla ilişkilendirilen bu araca kelebek makası veya bonsai makası denir . Alet, yaprakları ve hafif dalları çıkarmak için kullanılır. Daha ağır dalların çıkarılması , içbükey kesici adı verilen bir alet kullanılarak gerçekleştirilir . İçbükey bir kesici kullanmanın avantajı, herhangi bir görünür iz bırakmadan her boyuttaki dalı çıkarmanıza izin vermesidir.

Bonsai için Güneş ışığı

Ağaçların büyümesi için güneş ışığı vazgeçilmezdir . Bonsai, ideal olarak çok fazla güneş ışığının olduğu bir yere yerleştirilir. Saksı değişiminin hemen ardından ve yoğun budama işleminden sonra geçen zaman gibi belirli durumlarda bitkinin fazla güneş ışığına maruz bırakılmaması tavsiye edilir.

Çin’de başlayıp Japonya’ya daha sonra bütün dünyaya yayılım sağlayan bir bitki geliştirme sanatı olan Bonsai, minyatür ağaç görünümüyle bulunduğu her yerde kolaylıkla yetiştirilebilir.

bonsai ağacı nasıl bakılır
bonsai ağacı şekil verme

Toprak

Her zaman ıslak olan toprakta saksı ağaçları iyi gelişmez. Saksı toprağı ve üst toprak ağırdır ve sonuç olarak haftalarca ıslak kalabilirler. Bonsai toprağı benzersizdir çünkü suyun serbestçe süzülmesine izin verir ve aynı zamanda nemi tutar. Ek olarak, bileşenler köklerin hava solumasına izin verir ve sıkışmayı önler.

İki temel bonsai toprağı türü, kozalaklı ağaç karışımı ve tropikal / subtropikal karışımdır. Toprak karışımları eklemeye başlamadan önce, toprağın kaybolmadığından emin olmak için drenaj deliklerini kapatın. Saksı değiştirirken toprak karışımını kuru halde kullanın.

Nem seviyesini değerlendirmek için toprağa bir kesme çubuğu sokmaktır. Genel olarak fikir, yüzey toprağı kuru göründüğünde ağaçları sulamanız gerektiğidir.
Çin'de başlayıp Japonya'ya daha sonra bütün dünyaya yayılım sağlamıştır.
Bir bitki geliştirme sanatı olan Bonsai, minyatür ağaç görünümüyle bulunduğu her yerde kolaylıkla yetiştirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir